Okul

Sizce Hangi Yetenekler Zeka Göstergesi Olabilir

İnsan iki şekilde yetenek sahibi olur. Biri doğuştan gelen yeteneklerdir, ikincisi sonradan kazanılan yeteneklerdir. Sonradan kazanılan yetenekler insan doğrudan zeka ile ilişkisi vardır. Zeki olmayan biri yeteneğini geliştirip kullanamaz. Yeteneğinin farkına varan biri en iyi şekilde icra etmek için zekasını kullanır. Akıllı biri yeteneğinin farkına varır, gerektiğinde kullanmaktan çekinmez. Zekanın gelişmesi kişinin aldığı eğitim ve bireysel eğitime bağlıdır. Kendinin farkına vardıktan sonra yeteneklerini kullanır.

Piyanoya ilgisi olan yetenekli biri kendisini geliştirmek için zekasını kullanmalı. Atacağı doğru bir adım sayesinde yeteneğini değerlendirmiş olur. Yetenekli insanlar yeteneklerini nasıl kullanacaklarını bilmezler, zeki insanlar ise yeteneklerinden faydalanırlar. Her insanın zekası vardır fakat nasıl kullandıkları önemlidir. Yaşadıkları ve olayları analiz ederek sorulara cevap bulabilirler. Zeki insanlar yetenekli olabilirler, genelde yeteneklerini kullanmayı bilen kişiler zeki olarak gösterirler. Allah’ın lütuflarından biri akıldır. Kullanmasını bilen yeteneklerini geliştirerek doğru kararlar alırlar.

Zeki biriyseniz yeteneklerinizin farkına vararak doğru şekilde kullanırsınız. Kendinizi zeki hissediyorsanız ilk önce yeteneklerinizi keşfederek çözüme ulaştırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu