Okul

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün Amacı

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma kulübü okullarda aktif olarak öğrencilerin kendilerini gelişmelerine yardımcı olmaktadır. Yardımlaşma ve dayanışmanın önemi anlatıldığı gibi insanlara gerekli konularda yol göstermektedir. Kulüpte görev yapan öğrenciler ihtiyacı olanlara yardım eli uzatarak sorunları gidermesinde yardımcı olur.

Okulda yardıma muhtaç olan kişilerin tespit edilmesi ve yardım toplayarak dayanışma içinde destek çıkmaktır. Gerekli yardımları kendilerine ileterek insanlara yardımcı olmak en büyük hedeflerden biridir. Öğrenciler toplumda büyük hedeflere sahip olarak hareket eder. Topluma faydalı olarak yardımlaşmanın değerini ön plana çıkarmaktadır. Okul hayatının dışında yardımlaşmanın önemini bilerek her alanda çevresindeki insanlara karşı duyarlı olmaktadır. Dayanışma beraberinde bir çok iyilik getirdiği gibi zorda olanların kurtulmasına, sıkıntıda olanların rahatlamasına yardımcı olmaktadır.

Öğrencilere sosyal hayatlarında yaşayabilecekleri sıkıntıları hep birlikte aşabileceklerini gösterir. Yardım ettiğinizde size de yardım eli uzatacağı öğretilerek çevreye karşı duyarlı olmaları için eğitim verilir. İmkanlarımız doğrultusunda doğaya, insanlara, hayvanlara karşı iyilikle yaklaşılması gerektiğini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu