Okul

Sütten Ağzı Yanan Yoğurdu Üfleyerek Yer

İnsanlar yaptıkları işlerde gerisini düşünmediklerinden dolayı sonra pişmanlıkla karşılaşırlar. Hesap yapılmadan ve karşılıklarını düşünerek hareket etmemeleri onların yapacakları işlerde çok dikkatli olmalarına sebeptir.

Zamanında yaptığı işlere hassasiyet göstermediğinden büyük zarara uğrayan kişilerin ders çıkardıkları, benzer işler yapacağı zaman tekrar zarara uğramamak için fazlası ile emek vererek kendilerini göstermeleridir.

İnsanlar başına gelen talihsiz olaylardan dolayı yapacaklar işlerde daha dikkatli olurlar. Kurallara uygun hareket etmek, insanların başına gelebilecek zararlardan korumaktadır. Acı tecrübeler hayatta insanlara ders verir. Unutamayacağımız türden olduğu zaman insanlar kendilerini dışarıdan korurlar. Deneyim sahibi olan kişiler hayatlarında daha sağlam adımlar atarak ilerler, çünkü hayatı öğrenerek hareket etmiş olurlar.

Atalarımızda yaşanılanlar doğrultusunda sütten ağzı yanan kişi yoğurdu üfleyerek yiyebileceklerini söylemiştir. Ders çıkartılabilecek sözlerden olup insanlar yaptıklarına ve ettiklerine dikkat etmeleri gerektiğini öğrenirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu