Okul

Tarihi Binalarımız Yok Olursa Ne Olur

Bir millet geçmişi ile var olur. Ecdadının yaşamını görmek, tanımak, şahit olmak milli değerlerdendir. Buna göre geleceklerini şekillendirebilirler. Tarihsel değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere sahip olmak önemli. Sizler için hazırlamış olduğumu yazıda tarihi yapıların bizler için öneminin ne denli olduğunu anlatacağız.

Tarihi binalar olmazsa ecdadımızın geçmişine dair daha az bilgiye sahip oluruz. Toplumumuz kendi geçmişini tanıyamadığından dolayı her geçen gün bağlarımız azalır. Bizi biz yapan değerleri kaybederiz. Ülkemize olan bağlılıkta azalacağından dolayı sıkıntı yaşarız. Gün gelir vatanımız için bize ihtiyaç olduğundan ne uğruna mücadele ettiğimizi kendimize sormalıyız. Millet olarak bilince sahip olarak ülkemize sahip çıkmamız gerektiği bilmeliyiz. Ülkemizin gelişmesi kalkınması gibi önemli durumlarda ne yaptığımızın farkında varmalıyız. Gün geldiğinde vatan uğruna canımızı vermemiz milli değerlerimize sahip olmamızla alakalıdır.

Tarihi yapılar tarihin ve kültürün değerini taşır. Bizim kendi değerlerimize bu şekilde sahip çıkmalıyız. Genel kültürümüz gelişmediği gibi gün gelecek ecdadımızı tamamen unutarak yabancılaşmaya başlayacağız. Engel olmak adına tarihi binalar devlet tarafından koruma altına alınarak zarar verilmesi önlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu