Okul

Ülkemize Yeni Gelen Birine Ülkemizi Nasıl Tanıtırız

Ülkemiz doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin ve ilerlemiştir. Tarihi ve doğal güzellikler ülkemizi çok daha ileri boyutlara taşımıştır. Kültürel zenginliklerimiz tarihi güzelliklerimizi anlatırız. Milli değerlerimiz bizim en önemli değerlerimizdir. Bölgelerimize göre ayrılan gelenek ve göreneklerimizi tanımalı, her bölgenin kendine has kültürel özelliklerinin de bulunmasıdır.

Ülkenin dört bir yanını gezdiririz. Gezilecek görülecek yerleri tanıtır, tarihi anlatarak ecdadımızın görkemli geçmişini tanır. Yemek kültürümüz oldukça zengin olmasından değişik tatlar tattırırız. Doğal güzelliklerin yanı sıra ülkemiz yıl içinde dört mevsimi aynı zamanda yaşar. Doğusundan batıya zenginliklerle dolu olan ülkemiz oldukça güzeldir. Sultanların padişahların yaşadığı yalılar gösterilebilir. Gezilecek görülecek yerlerimiz oldukça fazla. Tarihleri yüzlerce yıl öncesinde dayanan camilerimiz. Dünyanın en iyi mimarların eserleri topraklarımızda yer alıyor.

Misafirperver olan insanlarımızı da tanıtırız. Onlar ülkemizi güzelleştiren değerlerdir. Gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlar, gerektiğinde sofralarını paylaşırlar. Ülkemizin en önemli manevi değerlerinden biri olarak görülmektedir. Bizleri kendi evlerinde çok iyi güzel şekilde ağırlarlar. Hiç bir zaman geri çevirmedikleri gibi rahat etmemiz için fazlasıyla çaba gösterirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu