Okul

Tarihi ve Doğal Güzelliklerimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Her ulusun geçmişten günümüze kalan değerli tarihi ve doğal güzellikleri bulunur. Yaşadıkları dönemlerde kendilerinin inşa ettikleri ve kültürlerini simgeleyen güzellikler bulunmaktadır. Kültürlerinin ve doğasının zengin olması ülkenin geleceğinde güzel değerlerin kalmasını sağlamaktadır.

Ülkemiz medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarda yükselmiştir. Tarihi anlamda oldukça önemli yere sahip olduğu gibi tek bir günde dört mevsimi yaşayan topraklar üzerindedir. Doğal güzellikler zamanın akışı ile birlikte oluşarak her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Her bir yapısı ve kültürü ile medeniyetlerin yaşadığı topraklar değer kazanmıştır. Doğal güzellikler gerek Dünya Kültürel Miraslar listesine girerek milyonlarca kişi tarafından ziyaret edildiler.

Tarihi ve doğal güzelliklere sahip çıkmak için en başta zarar vermemeliyiz. Onlar bize atalarımızdan kalma yadigarlar olduğu unutulmamalı. Kültürümüzü yaşatmak için bağlı kalarak hareket etmeliyiz. Dilimizi doğru kullanarak kültürümüzü de yeni nesillere aktarmamız mümkün olur. Doğal güzelliklerimiz korumamız mümkündür. Mirasçıları olan biz gençler sahip çıkabiliriz. Tarihi güzellikler kültürümüzü taşıyarak gelecek nesillerin bu güzellikler içinde olması sağlanabilir. Zarar vermemeli, yerlerine yeni yerleşim alanları ve tatil beldeleri kurulmasının önüne geçilmesi gerekmektedir.

6 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu