Okul

Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatlarına Kıyabilenlerindir Kompozisyon

Hayatımızda belirli bir yerlere ulaşmak için çabalamamız gerekir. Mücadele verdiğimiz sürece yarınlar bizim olup geleceğimiz daha da güzelleşir. Hayallerimize ulaşmak adına emek vermeliyiz, alın teri dökerek varabiliriz. Herkesin belli hayalleri mevcut olsa da yarınlar emek verenlerindir.

Güzel bir hayata her insan hayal eder. Herkes kendisine altın tepside rahat bir yaşamın sunulmasını bekler. Bunlara kavuşmak için emek gerektiğini bilmeliyiz. Güzel yaşamın gerekliliğini görmek bize umut verir. Sürekli düşünerek çalışmazsa eğer eldekinden de olur. Gün içinde çaba göstererek alın terimizi dökerek yorulmak yarınlarımızın olacağını gösterir. İnsanlar hedeflerine ulaşabilmek için zorlukların üstesinden gelmesi gereklidir. Bunların aşılması biz insanların hedefleri ve azmine bağlı olur. Bugün yorulanın yarınını yaşayabileceği şeylere sahip olacağını gösterir.

Emeğin güzel yanı verdikten sonra yaşayabilecek olanlarını alabilmendir. Emeksiz aş olmayacağı gibi yorgun olmayanında geleceği olmaz. Güzel yarınlar yorgunluktan geçer, beyin yada beden yorgunluğu olsa da bizlere huzur verir. Emek veren herkes günü geldiği zaman hayallerine kavuşarak yarınlarını rahat yaşar. Tembellik etmemiz yarınlarımızın tez vakitte gelerek gerisinin olmayacağını gösterir.

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu