Okul

Tasarruf Kelimesi Denince Aklımıza Ne Gelir

Tasarruf kelimesinin bize çağrıştırdıkları sahip olduklarımızın değerlerini daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Elimizdekilerin değerini bilmemiz gerektiğini göstererek geleceğimize ve hayalimizi gerçekleştirmeye yönelik yaptırım olacaktır. Çalışır ve para kazanırız ama elimizdekileri doğru şekilde harcamadığımızdan dolayı elimizdekileri har vurup harman savurmamız gerektiğini gösterir.

Paramızı doğru şekilde yönetmeliyiz. Aylık olarak aldığımız parayı israf ederek ileride karşılaşacağımız zor günlerin önüne geçmeliyiz. Geleceğe yönelik olan planlarımızı göz önünde bulundurarak onları gerçekleştirmemiz mümkün olmaktadır. Tasarruf sayesine paramızın planlı olarak yönetilmesi sağlanacağını göstermektedir. İnsanlar harcadığı paranın hesabını yapmadığından dolayı belli bir müddet sonra sıkıntılar yaşaması kaçınılmaz olmaktadır.

Tasarruf ile gereksiz yere yanan ışıkları söndürmek, ihtiyacımız olmayan alışveriş yapmamak, küçük yaşlarda sahip olduğumuz değerleri korumak ve yatırım yapmak gelecektir. Elimizdeki paraya sahip çıktığımız sürece katlanarak birikim yapmış oluruz. Değerlerimizin korunması oldukça önemlidir. Sahip olduklarımızı israf yapmada yarını düşünerek hareket etmeliyiz. Ütümüzü yaparken az bir şey kaldığında fişini çekerek ısısı ile yapmamız gerekecektir. Hayatımızın bir yarış olduğundan dolayı kara günler içinde birikim yapmış oluruz. Doğru davranış olarak kazançlarımız birikim altında olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu