Okul

Teknolojinin Eğitime Zararları Nelerdir

Teknoloji gelişmesi ile zararları da bir o kadar büyüyor. Hayatımızın her alanında kullandığımız aletler eğlence, eğitim, yaşam, sosyalleşme adına kullanılmaya devam edilmektedir. İnsanların haberleşmesini sağlayarak dünyanın öteki ucundakilerle görüşme imkanları sağlıyorlar. Yaşamları derinden etkileyerek insanları içindekilerle büyülemeye devam ediyorlar.

Eğitim alanında teknoloji fayda sağladığı gibi yanlış kullanımından dolayı zarar vermektedir. Gençler henüz keşfettiği dünya doğrultusunda hareketlilik sağlarlar. Her insan yaşamını bu şekilde devam ettirirler. Teknolojiye ağırlık verilmesi durumunda eğitimde kayıplar yaşanmaktadır. Başarısızlık oranı arttığı gibi insanlar bilgisayar kullanmayı öğrendiği gibi hareketlilik sağlamış olurlar. Ağırlık gösteren kişiler çok daha dikkatli olmalıdır.

Öğrenciler kendilerini teknolojik ürünlere ilgilerini arttırarak eğitim alanında derslerini boşlamaktadır. Öğrenmek yerine eğlenmek ve zaman geçirmek için kullanır olmuşlardır. Sosyal medyanın büyük etkisi olup insanları haberleşmeye ve iletişime yönlendirmektedir. Doğru kullanımı ile eğitime olan katkısı büyük olacağı gibi zararları da çok fazla olmaktadır. İnsanlar çeşitli sosyal aktivite yerine teknoloji aletlerine yöneiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu