Teknoloji

Telefon Bataryasının Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız

Günümüzde maliyetlerin artması sonucunda cihaz ve bataryaların fiyatları artış gösteriyor. Bir teknoloji ürünü günümüzde maliyeti fazla olmasından dolayı yan sanayisi geliştirilmiştir. Her geçen gün maliyeti düşürmek adına piyasaya sürülen bir çok batarya yan sanayi malı olmaktadır.

Yeteri kadar kaliteli olmadığı gibi telefona zarar vermektedir. Kullandığınız batarya hızla boşaldığı gibi 1-2 saatlik işinizi görür duruma gelmeye başlar. Doğru batarya seçiminiz sayesinde telefonunuzu sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz. Cihazınızın şarjı kolay bitmemesi ve güvenliğinizi sağlamak için doğru seçimler yapmalısınız. Bataryanızın şarjının dolması geciktiği gibi kısa süre ihtiyacınızı karşılayacaktır. Cep telefonu kullananlar özellikle dikkatli olması gerekmektedir. Orijinal bataryanın olması uzun süre idare ettiği gibi zarar görmesinin önüne geçer. Masraf ettiğiniz telefonunuz cebinizde kalarak zarar görmesinin önüne geçmektedir.

Bataryanın şarjını kontrol ediniz, isimleri değişik oluyor samsung yerine samsun yazıyorsa eğer yan sanayi malı olduğunu anlayabilirsiniz.

Hologramları aynı olabilir ama piyasaya ucuza sürüldüğünden dolayı aldığınız ürün tamamen zararınıza olur. Bataryanın fiyatı en az 60 TL olmak üzere yukarı doğru çıkmaktadır. 20-30 TL vereceğiniz bataryalar kısa süreliğine dahi işinizi görmeyecektir.

Sahte bataryalar birkaç gün içinde şişmeye başlayarak kullanımı engellemektedir. Kısa zamanda sorun yaşayarak sıkıntı yaşamanız kaçınılmaz olur.

Ortalama 1-2 hafta kullandığınız telefonunuz zarar görmeye başlarsa sahte batarya olduğunu anlamanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu