Okul

Türk Öğün Çalış Güven İle İlgili Kompozisyon

Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca sahip olduğu her şeyi Türk gençlerine armağan etmiştir. Türk milletinin gelecek vaat etmesi, büyüklerinin azimli hareket ederek bağımsızlıklarını kazanmıştır. “Türk, öğün, çalış, güven” diyerek Türk milletine öğüt vermiştir. Türk milletinin kahraman bir millet olarak vatanına, toprağına, bayrağına, namusuna yüzyıllar boyunca sahip çıkmıştır.

Türk Öğün Çalış Güven

Atatürk, vatan sevgisi ile yanıp tutuşurken içinde barındırdığı Türk sevgisiyle halkın sevgisini kazanmıştır. Hayatı boyunca vatan topraklarının savunması ve korunması için çabalamıştır. Vatan uğruna bir çok mücadele etmiş ve ülkemizin bağımsızlığı için savaşmıştır. Türk milleti büyük destanlar ve kahramanlık hikayeleri yazmıştır.

Atatürk her durumda Türk milletinin azmini, kararlılığını, çalışkanlığını, güvenirliliğini takdir etmiştir. Türk milletine ve Türk gencine “Türk öğün çalış güven” diyerek öğüt vermiştir. Türk milletinin ne denli büyük bir millet olduğunu göstermiştir. Yaptığı kahramanlıklar sayesinde vatan sevgisi ile dolu millet olarak görülmüştür. O yüzden Ne Mutlu Türküm diyerek kendi Türklüğümüz ile övünerek gurur duyan bir milletiz. Ezelden beri özgürlüğümüz için mücadele vermiş millet olarak yaşamımızı devam ettirdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu