Okul

Temizlik İmandan Gelir İle İlgili Kompozisyon

Sağlıklı yaşamın sırrı temizlikten gelmektedir. Sağlığa kavuşmak için temizliğimize dikkat etmeli, yediğimiz içtiğimiz yiyeceklerde bunlara dahil edilmelidir. Yaşadığımız, çalıştığımız ortam daima temiz olmalı hastalıklardan korunmalıyız.

İslam dininin ilk şartı temiz olmaktır. Temizliğimizi yaparak en güzel şekilde Allah’ın huzuruna çıkmalıyız. Dinde temizlik ibadet sayılmaktadır. En önemli ibadetimiz olan namazı kılmadan önce temizlenir öyle kılarız. Allah’ın huzurunda olduğumuzu unutmamalıyız. Temiz olmak ibadetin şartı olduğu gibi sağlığında gerekliliğidir. Temiz olmak için illa sağlığı düşünmek gerekmiyor, ibadet etmek içinde gereklidir. Kir pas içinde bir insanın ibadet etmesi günahtır. Temizlenmeli, gerekli vücut, saç, tırnak, el yüz temizliğini yapması gerekmektedir.

Temizlik sadece dini değil günün her alanında önemlidir. Temiz çevrede yaşayan insan çalışırsa eğer daha verimli olur. Diğer insanlara göre sağlıklı düşünerek doğru kararlar alır. Temizlik insanı rahat mutlu hissettirmektedir. İnsan ilişkilerinde dikkat edilen hususlardan biri temizliktir. Karşımızdaki insan temizliğine dikkat ederiz. Düzenli olarak elimizi yıkamalı, yıkanmalı, kıyafetlerimizi temiz tutmalı, yaşadığımız yeri temizlemeliyiz. Ancak bu şekilde başarılı olunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu