Okul

Toplu Taşıma Araçlarına Zarar Veren Yolcuların Bilinçlendirilmesi

Devlet vatandaşlarına hizmet etmek için toplu taşıma araçlarını hizmete hazır hale getirmiştir. Devlete ödediğimiz vergilerle alınan bu araçlara sahip çıkılmalı. Milli israf yapılmamalı, elimizdekilerle idare ederek sahip çıkmamız gerekir. Araçlara zarar verilmesi onların kullanılmaz hale gelmesine, masrafların artmasına sebep olur. Araçların bakımı yapıldığında bize daha çok vergi ödeme ihtiyacı doğacağından kendi cebimize de zarar.

Herkes zarar verirse eğer maliyetler milyonlarca lirayı bularak elektrik, doğalgaz, alış-satış, su, telefon, internet, ekmek gibi bir çok ürün zamlanır. Doğrudan üretim maliyetlerinin artmasına sebep olarak sofralarımıza her türlü zarar verir. İnsanlara ortak hizmet veren eşyalara sahip çıkılmalı. İsraf etmeyerek milli tasarruf sağlanıp ülkemize hizmet edebiliriz. Arkadaşlarımızın araçlarına dahi zarar vermek kötüdür. Dışarıdan gelen her şey için para ödüyor ülkece kayıp yaşamamıza sebep oluyor. Elimizdekilerin değerini bilerek sahip çıkmalıyız.

Devletimizin bizden topladığı vergiler bize hizmet olarak geri döner. Bir nevi kendi paramızla hizmet alırız. Zarar görmesi daha çok para ödenmesine sebep olur. Araçların tamirinden bakımına her şeyine kadar maliyetlerin artmasına sebep olur. Zarar verenler uyarılmalı, bilinçlendirerek yanlış olduğunu anlatmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu