Okul

Toplumsal Sorunlar İle İlgili Kompozisyon

Sosyal varlık olarak toplumun parçası halinde yaşamımızı sürdürmekteyiz. Bireysel olarak toplum içinde çeşitli ilişkiler kurar hayatımızı devam ettirmekteyiz. Bireysel kararlar toplumsal hayatta kendisini gösterir bir çok kişiyi etkiler. Toplumsal düzende ahlaki, hukuki kurallar varlığını korur. Düzenin devamlılığı için herkesin kurallara uyum göstermesi gerekir. Kural dışı hareketler sonucunda toplumsal sorunlarında devamına sebep olur.

İnsan yaşamı inişli çıkışlıdır. Karşılaştığı sorunları çözme becerisine sahiptir ancak bazı durumlarda kendisine tanınan hakları kullanması gerekir. Mükemmel bir toplumun işleyişi devam edebilmesi için herkesin hakkını bilmesi gerekmektedir. Toplumsal sorunlar aşılarak belli bir düzene uyum sağlamaları gerekmektedir. Sorunlar her alanda her çeşit olmak üzere karşımıza çıkabilir. Toplumsal olarak sorunları aşmak ve uyum göstermek için hareketlerimize dikkat etmeliyiz. Sorunların çözüme kavuşması için mekanizmalar bağımsız ve tarafsız olarak çalışır. Toplumsal olarak yaşanan sorunların önüne geçilmesi için düzen olması gerekir. Herkesin bu kurallara uyum göstermesi halinde sorunların üstesinden gelinir.

Sorunlar bireysel değil toplumsal olarak çözülmeli. Toplumun her kesimini ilgilendiren doğru kararlar alınarak sonuca ulaşılır. Sorunların üstesinden gelmek için çalışan verimli bir sistem inşa edilerek toplumsal düzen o şekilde devam ettirilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu