Okul

Toprak İle İlgili Kompozisyon

Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Her şey nasıl topraktan başladıysa toprakta bitecektir. Toprağın yeri hayatımızın her alanında önemli bir yere sahiptir. Toprak denildiğinde akla bereket, verimlilik, yaşam ve ölüm gelir. Hz. Adem topraktan yaratıldı, toprağa da geri dönmüştür. Her insanın bir gün toprağa geri döneceği aşikardır.

Toprak, tarım alanında kullanılarak yetiştirilen bitkiler sayesinde beslenme, ilaç, kozmetik ihtiyacımızı karşılarız. Toprak sayesinde hayatımız için gerekli olan gıdaları elde ederiz. Verimli topraklar cennetten farksızlardır. Hayati öneme sahip olan topraklarımız dünyamızın temizlenmesinde de önemli görevler üstlenirler. Dışarıdaki atıklar toprağa karışarak etkisiyle beraber ayrışmaya başlar. Zamanla birlikte ayrışan atıklar toprağın bir parçası haline gelir. Doğamız bu sayede binlerce yıldır temiz kalmış öyle de kalacaktır. Değer gösterilmesi gereken topraklar gelecek nesillere bırakılacak en güzel miras olacaktır.

Toprak dostumuzdur, sahip çıkılası ve değer göresidir. Sahip olduğumuz topraklarda hayat olmadıktan sonra değeri kalmaz. Toprağımız atalarımızın kanlarıyla sulanmıştır, bugün toprağımıza sahip çıkmazsak eğer atalarımıza saygısızlık etmiş oluruz. Her anlamıyla toprağımıza sahip çıkmasını bilmemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu