Okul

Trafik İşaret Levhaları Trafiğin Dilidir Onları Korumalıyız Kompozisyon

Trafik, araç ve yaya olarak insanların bir yerden bir yere gitmek için kullandıkları ortamdır. Taşıtların karayollarında hareket ederek ulaşımı sağlaması ve devamlı akışın olması trafiğin yoğunluğunu gösterir. Trafikte yapılacak en ufak bir hata ölüme sebep olabilir. Mal ve can kaybının önüne geçilmesi için trafik kurallarına uyulması gerekmektedir. Trafiğin düzgün şekilde işleyebilmesi için trafik levhalarına dikkat edilmeli. Emniyetli şekilde ulaşılmak istenilen yerlere varmak için yerine getirilmesi gerekmektedir.

Trafikte düzenin sağlanması can ve mal kaybının önüne geçilmesini sağlar. Trafik işaretlerinin sürücü ve yayalar tarafından dikkate alınması trafiğin sağlıklı şekilde akmasını sağlar. Trafik levhaları trafiğin dilidir. Bizler trafikte kurallara uyarsak eğer kazalarında önüne geçeriz. Trafik levhaları korunarak olası kazalarında önüne geçilmesi gerekmektedir. Her insanın en önemli görevlerinden birisi trafik işaretlerini korumaktır. Zarar görmüş levhaları karayolları müdürlüğüne bildirerek tadilat edilmesi de önemlidir. Görmediğimiz de ve duymadığımızda karşımıza neler çıkacağını bilemeyiz.

Trafik işaretleri uyulması gereken kuralları göstermektedir. Kazaların önüne geçer insan yaşamının önemini gösterir. Levhalara zarar veren insanlar aynı zamanda insan yaşamına da zarar vermiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu