Okul

Trafik Kurallarına Uymazsak Neler Olur

Yolculukların çok daha güvenli yapılması için trafikleri düzenleyen kurallar getirilmiştir. Çeşitli tabelalar ile kurallar yol üzerine belirtilir. Sayısız sorun ve problemin çözümü için trafik kuralları denetleyici olarak kullanılır. Hız limitleri, dönüşler, yol üzerinde olası tehlikeler levhalar ile belirtilmiştir. Trafikte tek bir hatanın dahi büyük sonuçlara sebep olacağından dikkatli olunması gerekir. Can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Herkesin can güvenliği için geçerlidir.

Trafik kurallarına uymazsak eğer yolculuklarda çeşitli kazalara sebebiyet veririz. Herkes kendince yoluna devam ederken kesişme noktalarına kaza olur. Hız limitlerinin aşılması kazaya davetiye çıkarır. Trafikte karşılıklı zorluklar yaşanarak can ve mal kaybı olur. Ulaşmak istediğimiz yere vaktinde ulaşamadığımız gibi sağ salim gidemeyiz. Herkes trafikte geçiş hakkının kendisinde olduğunu düşünerek hareket eder. Kazaların yanı sıra gergin sürücüler arasında tartışma kavgalara yol açar. Sayısız sorun ve problemin olduğu gibi insanlar hoşgörü ile yaklaşmaz. Yaya kaldırımları tehlikeli hale gelir, karşıdan karşıya geçemeyiz.

Kurallara uymadığımızda kaos ortaya çıkar. Kaza oranları artar, ölümler çoğalarak evlere ateş düşer. Yolculuklar tehlikeli hal aldığı gibi herkes endişe içerisinde olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu