Okul

Trafikte Bir Anlık Dikkatsizlik Ömür Boyu Pişmanlıktır

Ulaşım amaçlı olarak kullandığımız trafikte dikkatli olmamız gerektiğini gösterir. Yapacağımız tek bir yanlış dahil ömür boyu pişmanlık duymamıza sebep olabilir. Kendimiz için olduğu gibi yanımızdakileri ve başkalarına zarar vereceğimizi asla unutmamalıyız. Dikkatli olduğumuz sürece pişmanlıklara yer vermeyiz. Kurallar insanların pişman olmalarını önlemek adına uygulanır. Herkesin kendi sorumluluklarını bilerek hareket etmeleri gerekmektedir.

Trafikte yapacağımız hatalar sonucunu hayatımız boyunca unutamayız. Hayvanlara çarpsak dahi hayatımız boyunca aklımızdan çıkmayan anlar yaşanır. Trafikte doğru şekilde hareket etmek önemli olduğu gibi insan hayatı söz konusuysa pişmanlık artar. Yapacağımız tek bir hatadan dolayı insanları öldürmemize sebep olur. Vicdanen ve yasalar bakımından pişmanlığı her zaman duyarız. Yaptığımız kazadan dolayı yargılanırız yıllarca ceza çekeriz. Kendimizi affetmediğimiz takdirde ömrümüz boyunca pişmanlık duyarız.

Araç kullanmak hayatımızı kolaylaştırdığı gibi trafikte olduğumuz sürece anlıkta olsa dikkatsizliğe sebebiyet vermemeliyiz. Yola odaklanmalı, trafik kazasına sebep olacak nedenlerden kaçınmalıyız. Ömür boyu pişmanlık duymamak için dikkat etmemiz gerekir.

Atalarımız tarafından nasihat ve ders çıkarmak için söylenen sözlerden olmaktadır. Kendimizden sorumlu olduğumuz gibi trafikteki diğer insanlardan da sorumluyuz. Kaza olması unutulmayacak acıları beraberinde getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu