Okul

Türkiye İle İlgili Kompozisyon

Güzel ülkemiz Türkiye cennet vatanımızdır. Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan topraklara sınır olması önemli stratejik konuma sahip olduğunu gösterir. Herkese göre kendi vatanının cennet olduğunu göstergesidir. Bizim için cennet sayılan vatan toprakları geleceğimizi gösterir.

Tarih boyunca medeniyetler bu topraklara ev sahipliği yapmıştır. Kültürel, doğal ve tarihi yapısı bakımından güzelliklere sahiptir. Ülkemizin bu özellikleri aslında bir geleceğin göstergesidir. Çok az ülkenin bu denli özelliklere sahip olduğudur. Ormanlarla bozkırların kucaklaşarak eşsiz bir coğrafyaya sahip olduğunu gösterir. Eşsiz bir coğrafyada yaşama imkanına sahip olmaktayız. Anadolu insanının güler yüzlülüğü ve sıcakkanlılığı bizi kültürel anlamda yükseklere taşır. İnsanlığı ve ülkemizi geleceğini en büyük değerlerinden olmuştur. Coğrafi olarak üç tarafının denizlerle çevrili olması vatan topraklarının değerli olmasıdır.

Ülkemizin her açıdan kıymetini ve değerini bilmeliyiz. Korumalı ve onu geleceğe taşımamız gerektiğidir. Unutulmamalı ve o denli şekilde geleceğe taşınması gerektiğidir. Ülkemiz bizim için en değerli varlığımız olduğundan canımız pahasına korumalıyız.

7 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu