Okul

Ülkemizin Güzellikleri Hakkında Düşünceleriniz İle İlgili Yazı

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili, Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan köprü görevi görmektedir. Anadolu toprakları yılda bir çok kez ekim yapılarak verim alınmaktadır. Ülkede aynı günde dört mevsim yaşanır, bitki örtüsünün çeşitliliğinin fazla olduğu ülkedir. Hayvan çeşitliliği fazlalığı görülür. Kendisine özgü

Medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklarımız, tarihin izlerini taşır kültürel değerlerini üzerinde barındırır. Yapılar, sözler, diller ve daha bir çok değere sahiptir. Ülkemiz her anlamda zengindir. Toprağı, suyu, havası bir başkadır. Gezilecek görülecek bir çok yer vardır. İnsanların kendilerini ait hissettiği topraklardır.

Kültürel değerleri nesiller öncesinden günümüze kadar ulaşmıştır. Yemek kültürü, geleneksel halk oyunları, örf ve adetler, gelenek ve görenekler, inançlar, yaşamlar, medreseler, yapılar, han ve hamamlar ülkemizin kültürel değerlerini göstermektedir. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış topraklar aynı zamanda kültür başkenti de seçilmiştir. Batısından doğusuna insanlar insanların yaşam alanları fazladır. Sanayi ve ulaşım alanında gelişme göstermiştir. Ülkenin dört bir yanına ulaşım mümkündür. Ülkemizde farklı bölgelerde damak tatları, lezzetler, halk oyunları, adetler, mevsim geçişleri, turistik faaliyetleri ülkemize katkı sağlamaktadır.

Ülkemizin en gelişen ili ise İstanbul olmaktadır. Medeniyete, tarihe, kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Kıtaları birleştirdiği gibi her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Ankara şehrimiz başkentimiz olup ülkemizin yönetimi doğrudan buradan sağlanmaktadır. Özgür ve bağımsız bir millete sahibiz. Gezilecek görülecek her yerler vardır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu