Okul

Uşak Kimdir Ne İş Yapar

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamaları için yanlarında bulundurdukları hizmetçi türlerindendir. Uşaklar erkek olur ve getir götür işleri gibi bütün işlerinizle ilgilenirler. Size özel hizmetlerde bulunarak rahat etmenizi sağlar. Hasta veya yaşlı kişilerin yanında olup onlara yardımcı olurlar.

Uşak mesleği gereğince hizmetçi olarak görevlerini yapmaktadır. Sorumlu olduğu evde hizmetten sorumludur. Getir götür işleri, temizlik, bakım, evin idaresi gibi bütün işler kendisinden sorumludur. Evde hizmetçi grubu varsa eğer uşak bunların başında olup evin hizmet yönetiminden sorumludur. Hizmet sektöründe hizmetçi sınıfından daha üstün şekilde yardımcı olmaktadır. Ev sahibi bazen uşakla birlikte alışverişe giderek yardımcıda olabilirler. Ev sahibinin elinden poşetleri almak, yardımcı olmak, yol göstermek gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Uşaklar evin yakın hizmetkarları olup her alanda ev sahiplerine yardımcı olurlar.

Avrupa’nın modernleşmesi ile birlikte uşak kavramı ortaya çıkmıştır. Hizmetkarlar dışında evin idaresi ile ilgilenir. Sadık ve güvenilir insanlardan oluşarak bağlılıkları ile bilinir. Uşakların yaptığı hizmetlerde evin bütünü ile ilgilidir başka hizmetkarlar varsa uşağın altındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu