Okul

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Atasözünün Hikayesi

Eylül iş hayatında çok başarılı çalışan bir kızdır. Kariyer yapma hevesinin önüne hiçbir şeyin geçmesine izin vermemiştir. Diğer arkadaşları gibi dışarıda gezmek yerine sürekli işiyle ilgilendi. Azimli olup sürekli çabaladı. İş hayatında karşılaştığı zorluklara rağmen asla vazgeçmedi. Kendi geleceğini kendi çizerdi. Çevresi tarafından daima sevilen takdir edilen bir kişiliğe sahipti. Çalışması ve başarısı ile herkese örnek olmuştur.

Günler gelip geçerken Eylül bir gün doğum gününe davet edildi. Kübra adındaki arkadaşın doğum gününe katılacaktı. Arkadaşını yalnız bırakmamak için güzel bir hediye aldı. Kübra, Eylül gibi çalışkan olmanın yanı sıra ruhunda biraz tembellik vardı. İşlerini tam yapmazdı, okul hayatında istediği gibi başarılı olamamıştı. İşini de o kadar önemsememişti. Hayat kendisine ne getireceğini bilmiyordu. Günü birlik bir yaşamı vardı.

Eylül doğum gününe katılır, Kübra ile daha çok yakışırlar. Kübra gezmeyi tozmayı severken Eylül’de kendisine katılmak zorunda kalır. Birlikte zaman geçirirler, Eylül işlerini zamanla aksatmaya başlar. Kübra ile geçirdiği her an kendi hayatında başarısızlığa yol açar. İşlerine daha az zaman ayırır, çalışmalarını her geçen gün erteler. Eylül’ü bekleyen son Kübra gibi olmaktır. Kübra ile geçirdiği zaman içerisinde sorumsuz, iş hayatına önem vermeyen, ilgisiz biri haline dönüşmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu