Okul

Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz

Vatanımızı ve milletimizi sevmek ülkesini ailesini hayatını sevmek demektir. Vatan sevgisi atalarımıza olan sevgiden gelir. Her karış toprağı için nice insanların kanı dökülerek işgal altındayken kurtarılmıştır. Analarımız bacılarımız dul kalmış bu zorlu savaşta milyonlarca Mehmetçik canını vermiştir. Onlar isimsiz kahramanlar olarak hatırlanmaktadır. Kendiler için anıtlar yapılarak belirli günlerde hatırlanmıştır. Gazilerimiz vatanımız için elini, kolunu, bacağını feda etmişlerdir. Ülkemizin bağımsızlığa ulaşması için nice fedakarlıklarda bulunmuş insanlardır.

Her insan vatanını milletini nasıl seviyorsa bizimde sevmemiz gerekir. Bunları maddeler halinde sıralayabiliriz.

Vatanımızda doğduk büyüdük, bu topraklarda yetişen buğdaylardan ekmek yapılıp sofralarımıza aş olmuştur.

Milletimiz vatanımızın işgalinden kurtulması için canları pahasına mücadele etmiştir. Birlik beraberlik içerisinde hareket ederek vatanımızı kurtarmışlardır.

Vatan millet sevgisi imamdan gelmelidir. İçimizden gelerek vatanımıza en güzel şekilde faydalı olmalıyız. Bugün Mehmetçikler vatanımızı korumak için hudutlarda nöbet tutmaktadır.

Anamız, bacımız burada bugün rahat yaşıyorsa ülkemizin bağımsız olmasıdır. Türk ulusu zulümden kurtularak özgürlüğüne ulaşmıştır.

19 Yorumlar

  1. Bence çok iyi bu arada yorumları okudum da yudum diye bir kisi varlik her neyse cok saçma konusuyosun konuscagina Alara gibi cozumler bul bence o olmayan beynini calistir biraz

  2. Bir a-4 bitene kadar her cumle bir madde olarak yazdim bir bosluk biraktim aralarinda sizde bu fikri uygulayabilirsiniz oneririm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu