Okul

Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Sözünü Açıklayınız

Vatan sevgisini dillere dökmek yetmez ancak yaptıklarımız ile gösterebiliriz. Vatanını seven insan vatanına en çok hizmet eden insandır. Hal ve hareketleri doğrultusunda vatanımıza olan sevgimizi gösteririz. Evimizin nasıl güzel olmasını istiyorsak eğer vatanımız içinde aynısını düşünmeliyiz. Vatana hizmet etmek sadece askerlik yapıp vatan topraklarını savunmak değil çalışmak dahi bir hizmettir.

Çok çalışan biri olarak şirket kurar ülkemize vergi ödeyerek vatanımızı destekleriz. Memur olarak görevimizi en iyi şekilde yaparak sistemin işlemesini sağlayabiliriz. Asker olarak gözümüzü bir an sınırlardan ayırmayarak hizmet ederiz. Bize verilen işi layıkıyla en iyi şekilde yaparsak eğer hizmet etmiş oluruz. Vergi ödemek dahi bir nevi hizmettir. Yaptığımız herhangi bir işi en iyi şekilde yapmamız gerekir.

Ailemize bakarak hayırlı evlatlar yetiştirmek dahi vatan sevgimizi gösterir. Bu topraklar üzerinde büyüyen çocuklarımız geleceğin büyük insanları olacaktır. Ülkesine devletine en içten şekilde hizmet edecektir. Bir çiftçi tarımcılık yaparken mahsullerine en iyi şekilde bakar, yetiştirirse bir nevi hizmet eder. Ülkemizde yaptığımız her şey hizmettir kimisi küçük kimisi büyüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu