Okul

Veri Toplama Denildiğinde Aklınıza Gelen Şey Nedir

Hayatımız belirli hedeflere ulaşmak için geçmektedir. Herkesin belli bir hedefi var ve ulaşmak için çeşitli bulgulara ihtiyaç vardır. Hedefe ulaşmak için o konuda bilgi sahibi olup yorumlamak gerekir. Kim hangi işte başarı elde etmek istiyorsa araştırma yapması gerekir. Sonuca ulaşırken ihtiyacımız olan bilgiler veri olarak nitelendirilir. Alınan veriler ve çalışma sonucunda hedefe hangi yoldan ulaşacağımızı görebiliriz.

Veri toplamak belirli bir hedefe ulaşmaktaki ihtiyaçlarımızı karşılar. Bir problemin çözülmesinde gerekli çözüm yöntemleri ve nasıl yapılacağını öğreniriz. Her durumda veri toplamak gerekir. Veri denildiği zaman akla sadece işlemler gelmemelidir. Örneğin bir fırıncı ekmek yaparken bilgi sahibi olarak ekmek yapabilir. Veri ile bilgi eşdeğer sözcüklerdir. Veri toplamak ile bilgi sahibi olmak aynı şeydir. Veriler toplanarak bilgi sahibi olunmak için kullanılır.

Veri toplayarak insanlar ulaşmak istediği sonuca doğru giden yolu öğrenebilir. Toplumsal olarak bilgi sahibi olan insanlar hedeflerine ulaşmak için zemin hazırlar. Sorunların çözümüne ulaşılır ve başarılı olunur. Veriler parçalar halinde insanların bilgi sahibi olması için kullanılan yardımcılardır. Yapboz gibi bir çok parçayı bir araya getirmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu