Okul

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon

Yalnızlık hayatla baş başa kaldığımız zamandır. Kendimizle hesaplaşarak iş yaptığımız zamanı gösterir. Canlılar mutlu ve huzurlu yaşamını sürdürebilmesi için yalnızlıktan uzak olmalıdır. Bazı durumlarda yalnızlık bize huzur ve mutluluk getirecektir. İster istemez yaşamın kalıntılarından faydalanarak yaşamımızı sürdürebiliriz.

İnsan kimi zaman kendisini yalnız görür, kafasını dinlemek için kendisini huzurlu olur. İnsan yalnız kalmaktan mutsuz olabileceği gibi bazı durumlarda mutlu olabilirler. Yalnızlığın getirilerini görürler ve yaşamını sürdürürler. Yalnızlık insanlara geride bıraktıklarını öğretir. Dostlarını, arkadaşlarının değerini öğrenir. Her insan hayatında birilerine muhtaç olarak yaşamını sürdürür. Sürekli bir şeyler paylaşma isteği içinde olarak hareket eder. Yalnız kaldığımızda hayatımızı öğrenerek geçmişimizi daha kolaylıkla görmemiz mümkündür. Yapılan hataları anlamak ve hayata daha güçlü başlamamızı sağlar.

İnsanlar yaşamı boyunca çoğu zaman yalnızlıktan kaçınarak hareket ederler. Mutlu olduklarını düşündükleri anda dahi yalnız kaldıklarından mutsuz hissederler. Hayatlarında her şeye sahip olmadığı zamanlarda dahi kendilerini iyi hissedemezler. Üzüntü hissederek bütün değerlerini kaybederler. Yalnızlık sadece Allah’a mahsus olduğunu bilmeliyiz. Hayatımız boyunca yalnız yaşanmayacağını bilerek öyle hareket etmemiz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu