Okul

Yaptığımız İşlerin Değerli Olabilmesi İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yaptığımız iş doğru ve becerikli ellerde yapıldıysa ortaya istenilen sonuçlar çıkar. Herkes yaptığı işin hakkını vererek azimle çalışmalıdır. Ortaya sanat eseri çıkaracak gibi görerek severek yapmalıdır. Hangi işi yaparsak yapalım elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Kararsız bir şekilde isteksizce yapacağımız işler bize hayır değil sıkıntılar getirir.

İş yaparken düzenli, tertipli, dikkatli olmak işimizin kalitesini arttırır. Örneğin bir boya ustası duvarı boyarken her detayını düşünerek hareket etmeli. Umursamaz tavırla basitçe bir boya işlemi sonucunda istenilen sonuç ortaya çıkmayabilir. İşini severek yapan biri yapabileceğinin en iyisini yapar. Sadece ona kendisini daha çok geliştirmek kalır. Ancak işini sevmeyen umursamayan insana hangi işi verirseniz verin alacağınız sonuç hoşunuza gitmeyecektir. İş ahlakını bilmeli karşılığını aldığımız işi en doğru şekilde yerine getirmeliyiz.

Tarih sahnesine baktığımızda sanat eserleri, mimari yapılar, tablolar, bestelerin hepsi aşk ile sevgiyle yapılmıştır. Mesleğine duyduğu ilgiyi en derin şekilde yansıtarak hayat vermişlerdir. Usta ellerde sevgiyle yapılan işler her zaman verimli sonuç vermektedir.

İş yaparken dikkat etmemiz gerekenler;

Özenli davranmak.
Dikkatli hareket etmek.
Kuralına göre iş yapmak.
Severek işimizi yapmak.
Azimle ve kararlılıkla yapmak.
Her zaman en iyisini yapabileceğimizi düşünmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu