Okul

Yaşam İle İlgili Kompozisyon

İnsana verilen en önemli armağanlardan biri yaşama hakkıdır. Canlı olarak yeryüzünde yaşar, yaptıklarından sorumlu olur. Hayat kendi özgür irademizce aldığımız kararlar sonucunda şekillenir. Yaşamak için elimizdekilerin değerini bilmemiz de gerekmektedir.

Yaşamımızda ne kadar değil nasıl yaşadığımız önemlidir. Amacımız olmadan ve amaçlarımıza ulaşmadan yaşamak bize bir şey katmaz. Herkesin bir hayali vardır, aile kurmak güzel bir geleceğe sahip olmak gibi. Yaşarken bunlar için yaşarız ulaşmak ise yaşamın bize getirdiği değerleri göstermektedir. Yaşamın insanlara verdiği değer oldukça fazladır. Doğru şekilde hareket ettiğimiz müddet yaşamak bizi ileriye taşır. Yaşamak bir kez verilen haktır, bazen ölümden döndüğümüze yaşadığımızı hissederiz. Bazen de bizi mutlu eden bir şey olduğunda yaşamanın ne olduğunu anlarız. Bazen fırsatı varken yapmak gerekir, fırsatlar elimizden kayıp gittiğinde hayatımız yıkımdan ibaret olur.

Yaşamak için kendi sebeplerimizi kendimiz yaratabiliriz. Mutlu olmak zor değil, gözümüzü yükseklere dikeceğimize çevremize bakmayı da öğrenmeliyiz. Kendimiz için yapabileceklerimiz oldukça fazladır, önemli olan nasıl davrandığımızdan geçer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu