Okul

Yaz Mevsimi İle İlgili Deneme

Yaz mevsimi bambaşkadır. Getirisi ile hayatımızı baştan sona değiştirir. Doğal kamplara katıldığımızda kendimizi nasıl rahat hissediyorsak yazda öyledir. Kışın yorgunluğunu ve ürkekliliğini üzerimizden alarak kucak açar. Sıcacık kumsalları ile denizleri keyfimizi yerine getirendir. Havaların insanları bunaltırcasına ısıtması keyifleri getirdiği gibi birazda sitem dolu olur. Aşkın, dondurmanın, keyfin mevsimidir. Onunla birlikte hayatı yaşamak bambaşka olmaktadır.

Bütün soğukluklara rağmen kendisini hemen affettirebiliyor. Kışın iliklerimize kadar işleyen o soğukluk yazın kendisini tamamen sıcağa bırakıyor. İnsanların içi kıpır kıpır olup keyfini yerine getirmektedir. Kıştan kalmış yorgun ve ağır hava tamamen keyifli zamanların kapılarını aralıyor. Çakıl taşlarının sesi kulaklarımızda yankılanıyor oluyor, çocukların kumda eğlencelerini gösteriyor.

Yazın sevgiliyle sabahlara kadar kahkahalar içerisinde olup tadını çıkartırsın. Dudaklarını hafif ıslatan soğuk içecekler içinizi ferahlatır. Hararetin olduğu zamanlarda olur. Akşam vakti sıcaklardan bunalanlar deniz kenarında kendisini dinlendirmeye bırakır. Hiç tanımadığınız insanlarla oturarak ateş başında gitar eşliğinde şarkılar söyleyerek eğlenmektedir. Tüm yaşanılanlar koşa kışın hediyesi olarak gelir. Camın pencerenin sabaha kadar açık olduğu zamana işaret etmektedir. Sizi keyiflendirdiği gibi eğlendiren dönemlerden olup hoş günler yaşatır. Yazın tadına varanlar için kış bir boynu bükük olma zamanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu