Okul

Yurtta Barış Dünyada Barış İle İlgili Kompozisyon

Barış insanlık için olmalı, bencil olunmaması gereken zamanı anlatır. Dünyada sahip olunan her şey tüm insanlığa yetecek derecedir. Barış istersen sadece kendimiz için değil tüm insanlık için istenmelidir.

Barışın temelini oluşturan insanların birbirlerine karşı hoşgörüleridir. Barış isteyen milletler politikalarını, kararlarını daima uzlaşmadan yana alırlar. Başkasının sahip olduklarına gözümüz olmamalı ve onları kendimize örnek almalıyız. İnsanlara mutluluk getiren, karınlarını doyuran ve hoşgörünün en yüksek safhasını anlatır. Yurdumuzda barış olması, tüm dünya üzerinde barış olması istenir. Barış ile beraber güzellikler, kardeşlikler, paylaşımlar, kültür kaynaşmaları gelir. Huzur içinde yaşayabilen insanlar olur. Birbirlerine destek çıkan, el uzatan ve yardımlaşan milletler görülür. Savaş insanlardan yaşamları aldığı gibi yetim, öksüz, dul bırakan felaket değerleridir. Kimsenin sefalet ve savaştan dolayı olmasına gerek yok, hoşgörü ve yardımlaşma ile dünya üzerinde barış sağlanabilir.

Geleceğimiz için daima barış yanlısı olunmalıdır. İnsanlar birbirlerine muhtaç olurlar, yardım eli ilk yanındakilerden ve insanlıktan gelir. Her insan merhametli ve değerlere sahip olduğundan sorunlar hoşgörü içinde çözülmelidir. Kin, nefret ve düşmanlık insanlığı barıştan uzak tutan en kötü değerlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu