Okul

Zamanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Zamanı değerli yapan şey satın alınmaması, geri getirilmemesidir. İnsanların ömürleri belli zaman dilimlerinden oluştuğundan daha değerli bir şey bulamazlar. Sahip olduklarımız her ne kadar çok olursa olsun zaman kadar değerlisi yoktur. İnsanların değerini bilmedikleri zaman olmaktadır.

Yaşamayı seven, mal mülk sahibi olan kişiler için zaman çok daha değerlidir. Arkamıza baktığımız zaman nasıl geçtiğini anlamayız. Geçmiş bir maziden ibaret olarak geleceğimize karşı kaygılar içersinde oluruz. Değerli hazinemizi nasıl kaybettiğimizi asla bilemeyiz. Sadece eldekileri kaybettik yalnız kaldığımızı anladığımızı görürüz. Yaşlı bir dedenin gördüğü gibi geçmişte yaşananlardır. İçinden genç olsam tekrar yaşasam gibi düşünceler olur. Hayatımızı doğru şekilde değerlendiremediğimiz gibi hatalarımız gün yüzüne çıkar. Şimdiki aklımız olsaydı geçmişte alacağımız kararlar çok daha farklı olurdu. Zamanı dolu dolu yaşayarak hayatımızı devam ettirmek gibidir. Hayata dair değer bir şeyler yapılmadıysa pişmanlıkların haddi hesabı fazladır. Sıfırdan başlayan bir hayatın sonuna gelmek büyük kayıp olarak görülür. Sahip olduklarımızı versek dahi zamanımızı tekrar geri alamayız.

Zaman kavramı insanların anlayamadıkları kadar değerlidir. Zamanın sonuna gelmeleri onlar için büyük kayıp olur. Boş geçmesini önleyerek sahip olduklarının değerlerini bilmelidirler. Hayatı boş geçirmemeli, zamanımızı doğru ve tasarruflu şekilde kullanmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu