Dini Bilgiler

Sahurda Kaça Kadar Yemek Yenir Su İçilir

Ramazanda Saat Kaça Kadar Yiyip İçilir, Sahurda Ezan Okununca Su İçilir mi Ramazan ayında zamanlamalara dikkat edilmesi gereklidir imsak vaktinden sonra yiyip içmek akıllarda soru işareti bıraktı.

Ramazan ayı bu yıl çok daha sıcak geçecek küresel ısınma ile birlikte yaz ayına denk gelmesi herkesi zorluyor. Havada oluşan nemde insanları bunaltmaya yetiyor da artıyor. Su ihtiyacımız bu durumda çok önemli olup iftar ve sahur arasında bol miktarda üretilmesi gerektiğini sağlık uzmanları öneriyor. İftar yaptıktan sonra saat kaça kadar su içebileceğinizi biliyor musunuz son dakikaya yetişerek fazladan içeceğiniz bir bardak suyun dahi etkisi olabilir.

Sahur zamanında imkan vaktine kadar yiyip içmeye devam edebilirsiniz. Kendi yaşadığınız şehrin imsak vakti yani ezanının okunması bitene kadar bu şekilde devam edebilir. Yiyip içmenizi ezan okuna kadar bekleyin sonra kesebilirsiniz kötü ağız kokusuna karşı dişlerinizi mutlaka fırçalayınız kendiniz için üç beş dakika fazladan ayırmanız gerekebilir.

İmsak vaktinden sonra yiyip içmek doğru mu? Bilinmez ama bazı din adamlarının güneş doğmasına kadar devam edebileceklerini söylemişlerdir.

su içmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu